تبلیغــات

استودیو گلشیفته استودیو کلوزآپ

آشنایی با تجهیزات مدرن در آتلیه های عکاسی

آشنایی با تجهیزات مدرن فیلمبرداری در آتلیه های عکاسی

در این مقاله از سایت عروس ایرانی قصد معرفی تجهیزات بروز و مدرن خدمات فیلمبرداری آتلیه های عکاسی را داریم. با نگاهی اجـمالی و شرح هریک از آنها در آخر نیز اشاره کوتاهی به قیمت های ارائه این دست خدمات خواهیم داشت.
همانطور که میدانید، احتمالا در یک منوی ارزان قیمت آتلیه یا قیمت مناسب (منوهای پایه) خبری از این تجهیزات نباشد اما می توان با استفاده از یک مشاوره خوب، با قیمتی ایده آل این سرویس ها را در منوی خود وارد کنید.

در ادامه با تعدادی از این تجهیزات که هم اکنون در آتلیه های بزرگ کشور موجود است آشنا خواهیم شد.

رونین

رونین وسیله ای پیشرفته و لرزشگیر حرفه ای برای دوربین های فیلمبرداری نسل جدید (دوربین های DSLR) است، رونین یک ربات تمام عیار از شرکت DJI بوده که بواسطه بازوهای و تکنولوژی به کار گرفته شده در آن امکان ثبت تصاویر ویدیویی را در قالبی هیجـان انگیز فراهم می سازید. تعادل بالای دوربین و عدم لرزش تصویر و همچنین، امکان راه رفتن فیلم بردار بدون کمترین تکان در تصویر از ویژگی های منحصر به فرد این وسیله به شمار می رود. 
یکی از ویژگی های استثنایی رونین، همخوانی با دوربین های DSLR است که بدین سبب امکان تصویربرداری حرفه ای با عمق، رنگ و وضوح باور نکردنی را میسر ساخته است.

دوربین های DSLR، نسل جدید دوربین های عکاسی است که تصویر برداری با وضوح و عمق میدان بالایی را به واسطه استفاده از لنزهای گوناگون دارند.
تصویر رونین - لرزشگیر فیلم برداری

گیمبال اسمو

یکی دیگر از محصولات شرکت DJI، با نام گیمبال اسمو، که یک ابزار لرزشگیر حرفه ای تک دسته ای است که معمولا توسط آتلیه های معتبر به صورت رایگان در منوها ارائه می شود و بیشتر در کلیپ سازی ها کاربرد دارد.
تصویر گیمبال - لرزشگیر فیلمبرداری

این ابزار کوچک اما کارآمد به فیلمبردار کمک می کند تا به راحتی بتواند حرکت های آزادانه ای بدون کوچکترین لرزش در همه جهات انجام دهد، در قسمت بالایی آن یک دوربین کوچک گرد وجود دارد و در قسمت میانی گیره نگهدارنده موبایل های هوشمند که از طریق نرم افزار مخصوص با موبایل کانکت شده و تصویر دوربین در صفحه نمایشگر نمایان می شود.
استفاده از این وسیله در ویدئوها با موضوعات مختلف هیجان خاصی را به بیننده القا می کند، از نقاط قوت آن می توان به لرزشگیری قدرتمند و قابلیت ضبط  ویدئو با کیفیت 4K با فریم های بالا اشاره کرد.
 

کارمانت

وسیله بعدی ما برای معرفی، کارمانت است. این وسیله کارآمد در اکثر فیلم های سینمایی بطور نامحسـوسی (!) استفاده می شود و حالا پا به عرصه ودینگ نیز نهاده است. این وسیله با قابلیت تحمل وزن زیاد امکان اتصال به بدنه خودرو را داشته که به کمک آن می توان صحنه هایی سینمایی برای ویدئو کلیپ ماشین عروس برداشت کرد، البته هر چند که این دست کلیپ ها دیگر مـد نیست اما برای ساخت کلیپ های خاطره انگیز و عاشقانه و برای پلان های ماشین مفید واقع خواهد شد.

کارمانت - برای نصب دوربین روی بدنه خودرو 

 


در پایان

استفاده از این سه وسیله کارآمد می تواند تغییرات محسوسی را در فیلم تولید شده به ارمغان آورد و بینندگان را مبهـوت تصاویر ویدئویی شما سازد، پس توصیه می شود تا حد ممکن از آنها و بویژه مورد اول یعنی رونین در پکیج عروسی خود استفاده کنید.
قیمت های تصویربرداری با رونین در آتلیه های مختلف متفاوت است اما بطور کلی و با احتساب دستمزد اپراتور تصویربردار چیزی در حدود هفتصد هزار تومان (زمستان 1396) برایتان آب می خورد، قیمت های استفاده از گیمبال اسمو که معمولا برای منوهای متوسط به صورت رایگان بکار می رود و سفارش کارمونت نیز بطور میانگین در اکثر آتلیه ها با احتساب دستمزد تکنسین در حدود چهارصد هزار تومان هزینه خواهد داشت. که این تعرفه ها و با توجه به نرخ های بالای بعضی خدمات غیر واجب مثل اجاره هلی کوپتر، هزینه هایی مقرون بصرفه و موثر به نظر می رسد. 
ما به شما اطمینان می دهیم که اکثر آتلیه های عکاسی همواره سعی دارند تا بهترین عکس ها و ویدئوها را برای رضایتمندی عروس و دامادها تولید کنند و به همین سبب مجبور به پرداخت هزینه های سنگین برای خرید و تجهیز این لوازم هستند و در ادامه نیز با پرداخت هزینه های تعمیر، نگهداری و...  روبرو می شوند.

برچسب ها:

بازدید : 494 بار تاریخ انتشار : 28 دی 1396

ارسال دیدگاه